تپینگ چیست ؟!

تپینگ یا Emotiomal freedom technique که به اختصار EFT نیز شناخه می‌شود؛ یکی از روش های درمانی مکمل و قدرتمند است که بر اساس پژوهش های کلینیک های بالینی دنیا اثبات شده است.

EFT
technic

تپینگ که همچنین به نام EFT یا (Emotiomal freedom technique) شناخه شده است. یکی از روش های درمانی مکمل و قدرتمند است که بر اساس پژوهش های کلینیک های بالینی دنیا اثبات شده است. که میتواند با اثرگذاری بسیار بالا و سرعت در نتیجه گیری نسبت به دیگر روشهای مشابه روی مشکلات مختلفی از جمله استرس و اضطراب، ترس های مزمن (فوبیا)، اختلالات روحی و روانی، دردهای مزمن، اعتیاد، کنترل وزن و باورهای محدود و … به افراد در سنین مختلف کمک کند.

تپینگ تراپی بر پایه ی روانکاوی مدرن و طب سنتی چینی کشف و بصورت اولیه شکل گرفت.

در این روش با سرانگشتانمان به نقاط مشخصی در بدن ضربه می زنیم، درحالیکه در مورد احساسات منفی و آزاردهنده یا علائم فیزیکی و درد در بدن صحبت می کنیم، و به این ترتیب به سیستم عصبی کمک می کنیم تا اول از همه آرام بگیرد و در عین حال به مغز کمک می کنیم تا بتواند به روش درست تر و سالم تری نسبت به مسائل واکنش نشان بدهد و در نتیجه میتوانیم سیستم گردش انرژی و هورمون های نامتعادل در بدن را به تعادل اولیه و تنظیمات کارخانه باز گردانیم.