ضربه های شفابخش

ضربه های شفابخش چگونه در بدنمان کار میکنند؟

پس از آشنایی اولیه با ضربه درمانی, این معجزه ی علم در دنیای امروز, حالا وقت آن رسیده که نقاط مخصوصی را که به آنها ضربه زده میشود معرفی کنم.

همونطور که در مقاله  (معجزه ی سر انگشتان مان(ضربه درمانی) و آغاز اتفاقی بنام شفا یافتگی) شماره قبلی اشاره کردم از ضربه درمانی میتوان برای رفع هر گونه مشکلی استفاده کرد و نتایج شگفت انگیزی ( ضربه های شفابخش) را به دست آورد. همانطور که میلیونها نفر در سراسر دنیا توانسته اند با کمک ضربه های شفابخش خودشان را درمان و از معضلات مختلف نجات دهند.

امروز و در این مطلب نقاط ضربه درمانی را معرفی کرده و چگونگی کارکرد شگفت انگیز این ضربه های ساده (ضربه های شفابخش) را شرح خواهم داد.

نقاط ضربه درمانی در کدام ناحیه از بدن هستند؟

سیستم جریان انرژی در بدن ما، به اندازه سیستم گردش خون, قابل اهمیت و حتی حیاتی است و همانطور که از نامش پیداست باید مانند خون در بدن ما جریان داشته باشند و بتواند مثل یک رودخانه ی جاری در سرتاسر بدن حرکت کنند. اما مشکل از جایی آغاز میشود که در اثر مشکلات و رخدادهای مختلف در زندگی, این مجراهای گردش انرژی دچار گرفتگی میشوند و جریان گردش انرژی با اختلال مواجه میشود این ناهماهنگی و عدم تعادل در گردش انرژی ها سرمنشا ایجاد مشکلات مختلف از جمله بیماری های مزمنِ روحی و جسمی میشود.

حال مسئله قابل توجه اینجاست که مجراها و شاهراه های اصلیِ انرژی در بدن ما همین نقاط مهمی هستند که در ضربه درمانی به آنها ضربه زده میشود. صد البته که بیش از صدها, مجرای انرژی در سرتاسر بدن انسان وجود دارد, اما در آخرین تحقیقات و مطالعات , دانشمندان و محققان تصمیم گرفتند که تنها نُه ۹ نقطه مهم را که نسبت به دیگر نقاط در بدن, قابل دسترسی و آسانتر هستند را به عنوان ترتیب نهایی نقاط در ضربه درمانی معرفی بکنند. (در اینجا میتوانید این ۹ نقطه و نحوه ضربه زدن را مشاهده کنید.)

بطور معمول از نقطه ی کناره دست آغاز میکنیم و به نقاط مشخص شده در صورت و سر میرویم, مانند نقطه ی ابرو, کناره چشم,زیرچشم, زیر بینی و زیر لب. سپس به دیگر نقاط در بالاتنه میرسیم. از جمله نقطه ی قفسه ی سینه و زیر بغل. و در انتها به نقطه پایانی یعنی نقطه ی روی سر ضربه میزنیم.

ضربه های شفابخش چگونه در بدنمان کار میکنند؟

اما سوال اینجاست که این ضربه های شفابخش چه کمکی میتواند به حل مشکلات و یا بیماری افراد بکند؟

پاسخ بسیار ساده است. ما با ضربه زدن به این شاهراه های انرژی در بدن , کمک میکنیم تا انرژی های مسدود شده به جنبش و تحرک در بیایند ودر نتیجه مجراهای انرژی ای را که دچار گرفتگی شده اند و یا به مرور زمان, از تعادل خارج شده اند, دوباره به حالت طبیعی و متعادل شان برگردانیم. وقتی انرژی ها در بدن متعادل شوند, بصورت خودکار عملکرد بدن و فعل و انفعالات شیمیایی  به حالت تعادل میرسد و بیماریها به صورت کاملا طبیعی شروع به درمان شدن میکنند. این همان کاری است که در طب سوزنی با فرو کردن سوزن دراین مجراها انجام میشود.

در عین حال ضربه زدن به نقاط تپینگ، میزان ترشح هورمون کورتیزول(هورمون استرس) و ایندروفین( هورمون مسکن درد و آرامش) در بدن راکنترل و به تعادل میرساند.

اما آنچه که “ای اف تی” یا ضربه درمانی را از طب سوزنی موثر تر وبسیار قدرتمند تر میسازد,ورود  بخش روانکاوی به این پروسه است. بدین صورت که با ورود جملات و واکاوی مشکلات روحی و روانی فرد، علاوه برضربه زدن و  به تعادل رساندن انرژی های مختل شده, فشار روانی و آسیب روحی احتمالی را هم ازبین میبریم.

حالا بعد از آشنایی با نقاط تپینگ قدم بعدی وارد کردن جملات مناسب و متناسب با مشکل مورد نظر است که توضیحات مفصل آن را در شماره آینده میتوانید بخوانید.

در قسمت بعدی حتما به چگونگی انجام دادن این تکنیک برروی مسایل روزمره مثل استرس خواهیم پرداخت.

همراهمان بمانید و برای پرسیدن سوالاتتان با ما، در شبکه های مجازی در ارتباط باشید.

مراقب خودتون و روحتون باشید

لیـــــلی بختیاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.