اعتیاد

اعتیاد

اعتیاد ها یکی از مشکلات جدی و نگران کننده در جوامع مدرن امروزی است که به طرز ترسناکی رو به رشد و افزایش است.  اینروزها اعتیادها صرفا  اعتیاد به مواد مخدر نیست و  دیگر به معنای سنتی آن تعریف نمیشود و شاخه های متعددی را مانند:

اعتیاد به بازیهای اینترنتی!اعتیادفرد به خوراکی (پرخوری های عصبی از این دسته اند) اعتیاد به موبایل ( فضای مجازی  – اینترنت) و … در بر دارد.

حال یکی دیگر از مشکلاتی که تپینگ می تواند بسیار قدرتمند و تاثیرگذار به درمان آن کمک بکند معضل اعتیاد در جوامع مدرن است. در شرایطی که روشهای سنتی و یا روانکاوی به تنهایی نتایج موفقیت آمیزی در زمینه اعتیاد نداشته است ، تپینگ وارد میشود و میتواند بسیار سریع نیاز فیزیکی و ولع به آن ماده را کاهش دهد و یا حتی کاملا از بین ببرد.

اعتیاد 1

آنچه که در پژوهشهای تپینگی اثبات شده است

این واقعیت مهم است که فرقی نمی کند (اعتیادبه چه چیزی) در زندگی شما اختلال ایجاد کرده است. اصل اساسی در درمان همه ی انواع اعتیادها، شناساییِ دلیل ایجاد آن مشکل یا دلیل گرایش به آن و همینطور لایه های پنهان در شکل گیری این اعتیاد است.

پس طبق مطالعات تایید شده در دنیا اعتیادها یک پروسه ی دو بخشی است. اورژانسی ترین و اولیه ترین بخشی که باید بررسی و حل شود . نیاز بدن و یا ولع شدید به آن است که در مرحله ی اول تپینگ روی آن عمیقا کار میشود.

اما در مرحله بعدی و برای گرفتن نتایج بلند مدت تر ضروریست که ریشه های اصلی و مشکلات حل نشده، در پشت این اعتیادها کشف و درمان شود.

اعتیاد

نکته ی مهم در همه ی انواع اعتیاد این است که هرشکل و سطحی از آن عموما به دلیل اضطراب و ترس فرد نسبت به مساله دیگری در زندگی اوست،که اعتیاد را وارد زندگی فرد میکند تا به شکل آرام کننده ای جایگزین این خلا عمیق درونی شود.

این نکته در تمام انواع اعتیادها صحت دارد و همیشه توانسته ما و تمام تراپیستهای دنیا را را به سمت ریشه های اصلی مشکل هدایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.