EFT تکنیکی برای غلبه بر
اختلالات و سندرومهاي روحي

بیماریهای روحی و روانی به دسته ای از بیماریها گفته می‌شود که عموماً از ذهن و افکار فرد مبتلا نشأت می گیرند و میتوانند در زندگی فرد اختلال ایجاد کنند.علت بیماری‌های روانی تا بحال شناخته و کشف نشده ولی مسلم است که عوامل ژنتیکی،آسیبهای روانی در کودکی استرس‌ و فشارهای مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آن‌ها مؤثر است. افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنیا از جمله موارد رایج این اختلالات هستند.

افسردگی

افسردگی اختلالی رایج در جوامع مدرن است که بطرزی پیش رونده و غیرقابل کنترل میتواند در زندگی فرد ریشه بدواند و بر روی همه ی زوایای زندگی، نحوه فکرکردن، احساس کردن و عملکردش به منفی ترین شکل تاثیر بگذارد.با این وجود؛ این اختلال به کمک انواع روشهای درمانی مکمل قابل درمان وحل شدن است.یکی از سریعترین و تاثیرگذارترین این روشها تپینگ است که در مقایسه با دیگر روشهای درمانی جز معدود روشهایی است که نتایج بلند مدت تر و حتی دائمی داشته است.
افسردگی
ezterab (1)

اضطراب مزمن

اگرشماهم مثل میلیونها آدم دیگر در دنیا تابحال با عوارض جانبی این اختلال از جمله بدخوابی و بیخوابی، دردهای مبهم جسمی,عدم تمرکز و… روبرو شده اید خوب است که بدانید که همه اینها به دلیل عدم تعادل درعملکرد مغز و بدن است. اما خوشبختانه شکستن این الگو و آزاد کردن کوله بار سنگین اضطراب با تپینگ بسیار سریع و آسان شده است. ما با معجزه ی سرانگشتانمان حالا میتوانیم، الگوهای اشتباه مغز و بدن را بازنویسی و بازپروری کنیم و دوباره این چرخه ی از تعادل خارج شده را به نقطه ی ثقل و تعادل اولیه خود بازگردانیم.

فوبیا (ترس‌های مزمن)

فوبیا یعنی ترسی شدید و غیر منطقی ازچیزی یا یک شرایط بخصوص که افراد دیگربه راحتی میتوانند آن را انجام دهند.از ترس فوبیاها معمولا از یک اتفاق یا آسیب در گذشته ویا هسته ی مرکزی باورهای فرد نشات می گیرد . متداول ترین فوبیاها ترس از حیوانات، ترس از مرگ، ترس از بیماری، ترس از ارتفاع، ترس از سخنرانی و ترس از فضای بسته در دنیا معرفی میشوند. در روند درمان فوبیا، از بین بردن هسته ی مرکزی این ترس در لایه های زیرین آن و خاموش کردن سیگنال های خطر فوبیا، ما با راحتی و پس از دوره کوتاهی با تپینگ مشکل را حل و درمان می کنیم.

فوبیا (ترسهای مزمن)
آسیبهای روابط

آسیب‌های روابط

روابط، یکی از مهمترین و گسترده ترین بخشهای زندگی هرانسانی را تشکیل میدهد که شامل هرنوع رابطه ای میتواند باشد.
درکنار تمام راه و روشهای مختلفی که برای مدیریت روابط سالم پیشنهاد میشود، تپینگ یکی از قویترین ابزاریست که علاوه بر شفای زخم های روابط قدیمی ودرمان کامل آنها, همچنین میتواند شما را برای واکنشهای سالمتر در روابط بعدی آماده کند.

اعتماد به نفس درونی

برخی از علائم عدم اعتماد به نفس خیلی بدیهی و واضح هستند و برخی دیگر جز، نقاط کور شخصیت ما محسوب میشوند که عموما به وجود این ضعف درخودمان آگاه نیستیم!
از عوارض پیدا و پنهان ضعف در اعتماد به نفس شک به تواناییهای خود؛تردیدهای درونی و صدای سرزنشگر درون است که در نهایت میتواند به کمالگرایی منفی ختم شود.
اما خبرخوب این است که اعتماد به نفس داشتن قابل یادگیری و ساختن است!
که البته با تپینگ این مسیر قطعا آسان تر و سریعتر خواهد بود.

اعتماد به نفس